Haber

TÜSİAD Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne ilişkin açıklama yayınladı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne ilişkin bir açıklama yayınladı.

TÜSİAD’dan yapılan açıklamada, “Cumhuriyet’in kurucu değerleri ve 100 yıllık başarıları, Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyet yürüyüşünün sürdürülmesinde en büyük desteğimizdir.” ifadeler kullanıldı.

Cumhuriyetin 100. yıl dönümünün heyecan, coşku ve gururla kutlandığı belirtilen TÜSİAD açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetle birlikte ortaya koyduğu vizyon, kısa sürede laiklik, kadın hakları, tüm vatandaşların sosyal, siyasi ve hukuki eşitliği gibi dev adımlara dönüştü. Hukuk, eğitim, halk sağlığı, bilim ve teknoloji alanlarında, Kültür ve sanatın doğum ölçeğinde de aynısı yaşandı, canlanma dünya çapında hayranlık uyandırdı.

Atatürk’ün ortaya koyduğu devrim vizyonunu ve ruhunu yüceltmek yurttaş olarak toplumsal sorumluluğumuz ve Cumhuriyetin fedakar kurucularına manevi borcumuzdur.

Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi güçlendirmek, geleceğe taşımak, toplumsal refahımızı adil paylaşımla artırmak ve sürdürülebilir kalkınma, ikinci yüzyılda ulaşmamız gereken hedeflerdir. Cumhuriyetimiz bize sağladığı faydalarla ikinci yüzyılımızda ışığımız ve pusulamız olacaktır. “Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ü derin saygı ve minnetle anıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu