Haber

Soyer, Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Nedilskyi’yi ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi’yi makamında ağırladı. Lider Tunç Soyer, “Yeni işbirlikleri ve projelerle ilişkilerimizi sürdürmeye hazırız. Şehirler arasında gelişecek dostluklar dünyaya da mesaj verecek” dedi.

Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. İşbirliği imkanlarının ele alındığı toplantıda Önder Tunç Soyer, Nedilskyi ve ekibini 1-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı’na davet etti. Önder Tunç Soyer, “İzmir halkı kendini Ukrayna halkına çok yakın hissediyor. Yeni işbirlikleri ve projelerle ilişkilerimizi sürdürmeye hazırız. Şehirler arasında gelişecek olan bu dostluklar dünyaya da bir mesaj verecektir. Sürdürülebilir ilişkiler insandan insanadır. Hükümetler her zaman değişebilir. Kültür, sanat, kentsel dönüşüm gibi her alanda işbirliğine hazırız” dedi. 1-10 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Ukrayna vatandaşlarının İzmir’i ziyaret etmesi için güzel bir fırsat olduğunu belirten Lider Soyer, “Fuar güzel bir fırsat olabilir. Eylül ayı başında sizleri fuara davet ediyoruz” dedi.

Nedilskyi: “Türk halkı bize çok destek verdi”

Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Roman Nedilskyi, Konak’taki Saat Kulesi’nin Ukrayna bayrağının renkleriyle aydınlatıldığını hatırlatarak kendisine teşekkür ederek, “Sonunda İzmir’e geldik. Övgülerinizi çok duyduk. Savaş başladığında Türk halkı bize çok destek verdi. Herkes bunu yürekten hissetti. Ayrıca deprem için taziyelerimizi sunuyoruz. Başkanımız bölgeye kurtarma ekibi gönderdi” dedi. Çernivtsi şehri ile İzmir’in dostluk anlaşması imzalayacağına inandığını dile getiren Nedilskyi, Kahve Fuarı için İZFAŞ ile de işbirliği yaparak ünlü baristalarını İstanbul’a getirebileceklerini söyledi. adil.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

beytussebapajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu