Haber

Ağıralioğlu ‘utanç verici’ diyerek tepki gösterdi! Yeni parti ilk kez mesajını açıkladı

HDP’nin Türk siyasetini tehdit eden bir yapıya dönüştürmesi üzerine İYİ Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, uzun bir aradan sonra ilk kez konuştu. Ağıralioğlu’nun zaferi 7’li koalisyon masasının PKK destekli adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkan ve GÜZEL Partisi’nin sessizliğine isyan eden Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin çıkmaza gireceğine ve erken seçimin kaçınılmaz olduğuna işaret etti.

İşte Yavuzağıralıoğlu’nun bu formdaki açıklamalarından başlıklar:

♦ Bakın Kandil’den bir açıklama var: Faşizme karşı omuz omuza… DÜZGÜN Partisi’nden bir şeyler söylemesini bekliyorum. PKK ‘çatışmasızlık’ ilan etti. Nedir? Süreç bitmemeliydi… Süreç dedikleri şey Kemal’in adaylığı… Oturup konuştular tabi..

♦ HDP ikinci tipte Erdoğan’la görüşme kararı aldı diyelim. Erdoğan’dan bakanlık istiyor, cevap istiyor. Ama devleti Kemal Bey’den istiyorlar. Kendi devletleri için teminat istiyorlar.

Solcu bir aşk yaşıyor. Bu solcu romantizm, Suriye’de Nusayrilerle komşu olana kadar burada Kürtlerle, oradaki akrabalarıyla komşu olalım diyor.”

HDP, Türk demokrasisinin şantajcısı olmuştur. Herkese şantaj yapıyordu.

Gördüğüm kadarıyla CHP’yi suçladım. Üç günde 50 yıl bize lanet ettiniz. Türk milliyetçilerini PKK ile aynı seviyeye getiriyorsunuz.

♦ İktidarı değiştirmek isteyenlerin çocuklarımızın katillerinden medet ummaları utanç vericidir.

Kemal Bey kazanırsa bu ilgi siyaset şeridini sıkar diye düşünüyorum. Bu nedenle bir sonraki seçimin ertelenmesi gerekecek. Kemal Bey kazanırsa hızlıca bir parti kurmam gerekebilir.

haber-semdinli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu